Skuteczny i bezpieczny lifting – HIFU

Technologia HIFU została opracowana z myślą o wydajnym i bezinwazyjnym liftingu twarzy. Skuteczny i bezpieczny lifting bez skalpela — tak w skrócie można określić marzenie twórców technologii HIFU. Głównym założeniem opisywanej techniki jest ukierunkowanie fali ultradźwiękowej o ponadprzeciętnej energii na ograniczony punktowy obszar. Sama procedura stymuluje regenerację kolagenu dzięki wszechstronnemu oddziaływaniu na komórki skóry właściwej, tkani tłuszczowej oraz powięzi mięśniowej SMAS.

Technologia HIFU — wsparcie odbudowy kolagenu

Kolagen jest przede wszystkim naturalnym białkiem skóry, który nadaje jej jędrność i napięcie. Niestety wraz ze starzeniem się cery tempo odbudowy kolagenowej zaczyna być coraz wolniejsze. Między innymi to zjawisko jest powodem, dla którego tak chętnie odwiedzane są salony urody, takie jak na przykład Coco Time we Wrocławiu https://coco-time.pl/hifu/. Opisywana technika powoduje denaturację kolagenu. Innymi słowy, zabiegi wykorzystujące technologię HIFU przyczyniają się do produkcji nowych zasobów kolagenu oraz poprawy jakości jego dotychczasowych zapasów.

Znaczenie systemu powięzi mięśniowej SMAS w kontekście liftingu twarzy

System powięzi mięśniowej SMAS przyczynia się przede wszystkim do utrzymania adekwatnej jędrności poszczególnych partii ludzkiego ciała oraz separuje mięśnie od siebie. Najważniejszym składnikiem prezentowanego systemu jest kolagen. Warstwa SMAS jest swego rodzaju podbudową dla skóry właściwej i naskórka, wykazując silny wpływ na ich stan.

Efekty prezentowanej technologii uwidaczniają się również w warstwie SMAS. Konkretyzując, zabiegi z wykorzystaniem technologii HIFU stymulują system SMAS, zapewniając stosowane napięcie i lifting skóry. Prezentowana technologia ma charakter bezprecedensowy, ponieważ jako pierwsza przenika do warstwy SMAS. Dzięki temu rezultaty liftingu są nie tylko imponujące pod względem wizualnym, ale także długotrwałe.

Ogólna charakterystyka i motywy przeprowadzania zabiegu HIFU

Wskazania do zainicjowania zabiegu prezentowaną metodą są różnorakie. Należą do nich między innymi zmarszczki oraz utrata jędrności skóry. Częstym impulsem do podjęcia decyzji o zabiegu są również postępujące procesy starzenia się skóry.

Ku miłemu zaskoczeniu Klientek, sam zabieg jest bezbolesny. Ewentualne objawy niepożądane, takie jak na przykład delikatne zaczerwienienie, nie przeszkadzają w codziennych aktywnościach. Dzięki temu możliwy jest natychmiastowy powrót do regularnych rutynowych czynności.

Oczekiwanie na satysfakcjonujący efekt zabiegu wymaga pewnej cierpliwości. Odbudowa kolagenu przebiega stopniowo, jednak pozytywne opinie Klientek sugerują, że jest to dobrze zainwestowany czas.

Redakcja malagarderoba.pl