Aranżacja pokoju dziecka – Jak zaprojektować?

Stworzenie dla Twojego dziecka przestrzeni do zabawy i rozwoju może i powinno być przyjemnym doświadczeniem. Może to również stanowić poważne wyzwanie. W końcu aranżacja pokoju dziecka, który będzie ono kochać zarówno teraz, jak i przez kolejne lata, to dość trudne zadanie!

Aranżacja pokoju dziecka -zachowaj prostotę

Jeśli chodzi o pokoje dziecięce, mniej zazwyczaj znaczy więcej. Utrzymując prosty wystrój i minimalne umeblowanie, stworzysz więcej miejsca do zabawy i zapewnisz neutralne płótno, które można łatwo aktualizować w miarę jak dziecko będzie rosło.

aranżacja pokoju dziecka

Aranżacja pokoju dziecka -skup się na zabawie

Aby stworzyć pokój, który pokocha Twój maluch, spróbuj skupić się na tym, co uwielbia robić najbardziej: na zabawie! Rozważ ścianę z tablicą do pisania kredą. Wbudowana ściana wspinaczkowa, zjeżdżalnia w łóżku piętrowym lub podwieszana pod sufitem siatka cargo to również świetne opcje, które zachęcają do zabawy, a jednocześnie pomagają spalić całą tę dodatkową energię przed snem.

Jak najwięcej miejsca do przechowywania

Od zabawek, gier i książek po ciągle zmieniające się ubrania w różnych rozmiarach – dzieci mają mnóstwo rzeczy. Potrzebujesz pomocy w uporządkowaniu tego bałaganu? Haki, przylegające do ściany szyny na książki, skrzynie do przechowywania pod łóżkiem i meble z wbudowanym schowkiem to świetne opcje, które mogą podwoić przestrzeń do przechowywania.

Baw się kolorem

Dzieci kochają kolory, ale wybór właściwego może być trudny. Szukasz długoterminowego rozwiązania? Spróbuj wprowadzić tęczę kolorowych akcesoriów do neutralnego otoczenia, które można łatwo zaktualizować, gdy Twoje dziecko będzie gotowe na nowy wygląd.

Redakcja malagarderoba.pl