Kosmetyki do makijażu- jakie dla nastolatki?

Niestety, ale musisz pogodzić się z tym, że dzieci rosną i to zwykle rosną w tempie, które przeraża wszystkich rodziców. Jeżeli masz w domu dorastającą nastolatkę, powoli wchodzącą w typowy okres buntu, na pewno dostrzegłaś już, że gdy tylko nie widzisz, podkrada ci ona twoje kosmetyki do makijażu. Próbuje po prostu stać się kobietą. Podgląda twoje poczynania i zaczyna cię naśladować. Możesz próbować z tym walczyć, ale lepszy efekt osiągniesz, gdy po prostu postarasz się zrozumieć swoją córkę i spróbujesz wprowadzić ją do świata kosmetyków i makijażu, robiąc to na spokojnie i z pewną dozą wyrozumiałości.

Spis treści:

  • Kosmetyki do makijażu – dobierz do wieku!
  • Delikatna baza – podkłady i korektory
  • Róż i delikatne cienie do powiek
  • Błyszczyk do ust i delikatne pomadki
kosmetyki do makijażu

Kosmetyki do makijażu – dobierz do wieku!

Nie wszystkie kosmetyki do makijażu nadadzą się dla nastolatki. Wykonywanie pełnego i mocnego makijażu w wieku dwunastu czy trzynastu lat jest całkowicie zbędne. Taki makijaż nie wygląda zresztą zbyt dobrze na cerze nastolatki. Przytłacza ją i obciąża, sprawiając wrażenie czegoś karykaturalnego. Zamiast więc proponować córce palety z pstrokatymi cieniami, wybierzcie wspólnie takie kosmetyki do makijażu, które będą bardzo subtelnie podkreślać jej jeszcze dość dziecięcą urodę. Mogą to być produkty przeznaczone do ukrywania różnych niedoskonałości. Nastolatki zazwyczaj nie mogą pochwalić się idealną cerą, dlatego też chętnie zamaskują pojawiające się na niej codziennie niedoskonałości. Nastolatka śmiało może też już używać tuszu do rzęs i błyszczyka. Takie podstawowe kosmetyki nie zaszkodzą nawet młodej i wrażliwej cerze.

Delikatna baza – podkłady i korektory

Dla nastolatek najlepiej sprawdzają się lekkie podkłady i korektory o delikatnej formule, które nie obciążą skóry. Wybieraj produkty, które zawierają składniki nawilżające i niekomedogenne, aby uniknąć ewentualnych podrażnień czy zaskórników. Podkłady mineralne lub lekkie formuły BB cream są doskonałym wyborem, zapewniając jednocześnie naturalne wykończenie.

Róż i delikatne cienie do powiek

Róż na policzkach dodaje świeżości i naturalnego blasku. Wybieraj delikatne odcienie, takie jak różowe czy brzoskwiniowe, które subtelnie podkreślą kości policzkowe. Co do cieni do powiek, lekkie pastelowe odcienie sprawią, że oczy nabiorą delikatnego wyrazu, jednocześnie pozostając bardzo dziewczęce.

Błyszczyk do ust i delikatne pomadki

Dla ust najlepiej wybierać błyszczyki o transparentnej formule lub delikatne pomadki o naturalnych odcieniach. Unikaj intensywnych kolorów, a postaw na błyszczyki o owocowych lub kwiatowych aromatach, które sprawią, że używanie kosmetyków do makijażu stanie się przyjemnością.

Redakcja malagarderoba.pl