Kosmetyki do włosów – Pielęgnacja włosów latem

Lato jest jedną z najokrutniejszych pór roku dla włosów. Skóra przeważnie lubi się z promieniami słonecznymi, ale niestety negatywnie wpływają one na stan kosmyków, które pod ich wpływem robią się przesuszone, rozdwajają się i łamią, czasem też nadmiernie jaśnieją. Nie pomagają im również kąpiele w słonej wodzie czy basenach i przejażdżki rowerowe oraz długie spacery przy silnym wietrze. Jak zatem zadbać o włosy latem, by zimą nie musieć ścinać ich na krótko? Jakie kosmetyki do włosów sprawdzą się najlepiej o tej porze roku?

kosmetyki do włosów

Kosmetyki do włosów – ochrona przed słońcem

O ile istnieje taka możliwość, warto przed wyjściem z domu schować włosy pod czapką, kapeluszem, chustką czy innym okryciem głowy. Nie należy też przesadzać z opalaniem i wystawianiem się zbyt często na działanie promieni słonecznych. W rzeczywistości nie są one zbyt dobre ani dla włosów, ani nawet dla skóry. Ciało, które jest nadmiernie opalane, szybciej się starzeje, dlatego tak ważne jest to, by na co dzień stosować ochronę przeciwsłoneczną i to nie tylko podczas lata, ale też i zimą.

W sklepach można też kupić specjalne kosmetyki do włosów przeznaczone właśnie na okres wiosenny i letni. Wśród nich występują zarówno klasyczne szampony i odżywki, jak i maski, toniki oraz specjalne spraye ochronne. W sezonie letnim pielęgnację trzeba więc zmienić i dostosować ją do panującej pory roku i aury pogodowej. Kosmetyki na lato mają zwykle specjalne składy, w których pojawiają się wysoko odżywcze i nawilżające substancje.

laime.pl

Redakcja malagarderoba.pl