Biustonosz z fiszbiną – jak dopasować?

Dobrze dobrany biustonosz poprawia wygląd sylwetki, wprawia w dobry nastrój i dodaje pewności siebie. Biustonosz z fiszbiną zapewnia lekkie modelowanie biustu i jest niezbędny we wszystkich stylizacjach z dekoltem, konstrukcja takiego biustonosza optymalnie modeluje biust, unosi go do góry i daje mu większe podparcie.

Odpowiednie dopasowanie rozmiaru biustonosza

Właściwie dobrany biustonosz powinien być dopasowany nie tylko pod względem rozmiaru, ale także kształtu fiszbin, podczas mierzenia trzeba zwrócić uwagę, czy miseczki obejmują całą pierś, a zewnętrzny koniec fiszbiny wskazuje środek pachy. Biustonosz z fiszbiną nie zawsze będzie dobrze pasował do każdej kobiecej sylwetki, fiszbiny są różnie wyprofilowane, dlatego w zależności od budowy ciała trzeba je dobierać indywidualnie.

Jeśli ramiączka są zbyt napięte, a obwód nie zapewnia skutecznego podparcia, może to oznaczać, że jest zbyt luźny i trzeba zmierzyć model o mniejszym obwodzie. Najważniejszym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę podczas przymierzania, jest mostek biustonosza, jest to część konstrukcji łącząca obie miseczki z przodu i powodująca stabilizację całej konstrukcji. Zdarza się, że podczas przymierzania biustonosza z fiszbiną mostek odstaje, a ramiączka są luźne, trzeba wówczas wziąć pod uwagę przymiarkę modelu z mniejszymi miseczkami. Odpowiednia szerokość obwodu biustonosza z fiszbiną jest wtedy, jeśli można odciągnąć element mocujący pod miseczką na 2 palce. Aby biustonosz z fiszbiną jak najdłużej pełnił swoją funkcję, należy najpierw zapinać go na najluźniejsze haczyki, a potem stopniowo korzystać z następnych, taki sposób wydłuży zachowanie odpowiednich właściwości materiału.

Rodzaje fiszbin wykorzystywanych do produkcji biustonoszy

Do projektowania biustonosza z fiszbiną wykorzystywane są metalowe i plastikowe elementy o różnych kształtach i długościach. Z reguły druty mają dwadzieścia centymetrów długości, ale mogą być wygięte na wiele sposobów, często jest to kształt litery „u”, mogą być też w formie łagodnie wygiętego łuku lub jeszcze w innych kształtach. Miękki biustonosz z fiszbiną jest wygodny w użyciu i może być wykorzystywany w codziennych stylizacjach, np. do pracy. Dobrze wykonany biustonosz z fiszbiną powinien mieć na środku specjalne połączenie obydwu fiszbin, wtedy konstrukcja odpowiednio pracuje i jest dobrym podparciem dla biustu. Trzeba również pamiętać, że nasze ciało nie jest symetryczne, dlatego w przypadku biustu również mogą występować różnice, należy wówczas dobrać rozmiar biustonosza do większej piersi.

Redakcja malagarderoba.pl