Biotyna na włosy i paznokcie

Biotyna to składnik, o którym coraz częściej mówi się w kontekście urody. Czym jest i dlaczego jej popularność tak rośnie?
Biotyna to nic innego, jak jedna z witamin z grupy B. Mówiąc konkretnie, oznacza się ją w medycynie, jako witaminę b7 bądź też jako witaminę H. I jak każda witamina jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. A na co konkretnie wpływa? Między innymi na procesy krzepnięcia krwi, prawidłową pracę tarczycy, a także przemiany metaboliczne. Najważniejsza jednak jej rola koncentruje się na skórze, paznokciach oraz włosach. Biotyna na włosy i paznokcie – kiedy warto stosować?

biotyna na włosy i paznokcie

Biotyna na włosy i paznokcie – Za co odpowiada w naszym organizmie?


Biotyna na włosy i paznokcie ma ogromny wpływ. Pomaga zachować je w doskonałej formie, a gdy wymagają naprawy, działa regenerująco i wzmacniająco. W przypadku włosów dociera do ich cebulek, dostarczając jednocześnie siarkę odpowiedzialną za procesy wzrostu i regeneracji. Biotyna pomaga odbudować się mikrouszkodzeniom i pobudza metabolizm skóry głowy. Dzięki temu włosy stają się zdrowsze, silniejsze i lśniące. Podobnie jest z paznokciami. Biotyna posiada doskonałe właściwości penetracyjne. Dociera dzięki temu do każdej żywej komórki paznokcia. Wzmacnia ją i reguluje tempo wzrostu płytki. Dzięki temu paznokcie szybciej rosną, są mocniejsze i mają zdrowy wygląd.

biotyna na włosy i paznokcie


Na jakie problemy zaleca się suplementację biotyny?

Jest cała masa problemów natury kosmetycznej, przy których suplementacja biotyny jest wskazana. Bo chociaż jako witamina występuje ona w wielu produktach spożywczych, procesy obróbki czy różne czynniki zmniejszają jej przyswajalność. A im mniej biotyny w organizmie, tym gorzej paznokcie, skóra i włosy wyglądają. W przypadku paznokci dochodzi do ich znacznego osłabienia. Wtedy też łatwo się łamią i ulegają rozdwajaniu.
Z podobnymi problemami muszą mierzyć się włosy. One również stają się słabe, kruszą się, a ich końcówki ulegają rozdwojeniu. Ale mają też jeszcze jeden problem. Niedobór biotyny bardzo często objawia się wypadaniem włosów. A to szczególnie wśród kobiet poważny problem natury estetycznej. Poza tym, biotyna ma też właściwości regulowania sebum. Dzięki temu zapobiega przetłuszczaniu się skóry głowy.


Mówiąc o tym, jaki wpływ ma biotyna na włosy i paznokcie, należy powiedzieć też o wpływie ogólnym na skórę. Niedobór biotyny prowadzi bowiem do zmian zapalnych, czy łojotoku. A te dotyczą całej skóry, także tej w okolicy paznokci, czy skóry głowy. Jak więc widać, nie przez przypadek nazywa się witaminę B7 witaminą urody. Rzeczywiście dba o nią i to na każdym poziomie. Dlatego warto zadbać o jej codzienne dostarczanie do organizmu.

Redakcja malagarderoba.pl