Jak dbać o suchą skórę?

0
133

Należy mieć świadomość, że zarówno sucha, jak i wrażliwa skóra będą wymagały odpowiedniej pielęgnacji, by uniknąć ewentualnych zmian oraz zaburzeń w jej właściwym funkcjonowaniu. Rekomendowane jest dbanie o nią od samego początku, by wyglądała nie tylko świeżo, ale również młodo.

Warto zdawać sobie sprawę, że skóra jest zdecydowanie największym narządem znajdującym się w ludzkim ciele. Nie każdy oczywiście ma świadomość, że u dorosłego człowieka łączna jej powierzchnia wynosi ponad 2 m2, a także waży w okolicach 3 kg. Ponadto należy mieć świadomość, że grubość omawianej skóry oscyluje od 0,5 do ponad 5 mm.

Skóra jest również bardzo istotnym narządem osłaniającym narządy wewnętrzne. Jej zadaniem jest ochrona przed bardzo szkodliwym oddziaływaniem zewnętrznym, a także ewentualną utratą wody. Nie tylko będzie regulować ciepłotę ciała, ale również jest narządem zmysłowym. Trzeba wiedzieć, że skóra jest nierówna. Jak wiadomo największe fałdy czy bruzdy można znaleźć na dłoniach, stopach czy twarzy. Z kolei barwa będzie uzależniona od unaczynienia, grubości nadgarstka czy zawartości melaniny.

Jak dbać o suchą skórę?

Warto mieć świadomość, że najbardziej podstawowe zakazy związane z pielęgnacją dla suchej skóry będą obejmowały stosowanie maseczek charakteryzujących się ściągającym działaniem, myce twarzy wodą z mydłem czy bardzo częstych peelingów ziarnistych.

Należy również mieć świadomość, że pielęgnacja suchej skóry koniecznie powinna polegać na demakijażu twarzy mleczkiem albo śmietanką kosmetyczną. Kolejnym krokiem powinno być nałożenie toniku. W zdecydowanej większości przypadków powinno się używać dwóch rodzajów preparatów.

Podczas dnia powinno się używać kremu z filtrami, które będą w stanie wiązać wodę w skórze, a także zapobiegać odparowywaniu. Rekomendowane jest, by wspomniany wcześniej krem zawierał takie dodatki, jak kwas mlekowy, mocznik, kwas hialuronowy, aminokwasy czy kwasy owocowe.

Ponadto zarówno rano, jak i wieczorem zalecane jest używanie kremu pod oczy, a także na szyję. Z kolei na noc warto stosować kremy tłuste, preparaty natłuszczające czy kremy półtłuste, które będą zawierały w swoim składzie kwasy tłuszczowe. Zadaniem wspomnianych związków będzie uszczelnianie bariery naskórkowej, a także przeciwdziałanie szybkiemu odwodnieniu skóry. Warto także zaznaczyć, że dwa razy w tygodniu można zdecydować się na stosowanie maseczek odżywczych na twarz, dekolt czy nawet szyję.

Osoby, które będą szukały kosmetyków przeznaczonych dla cery suchej powinny szukać w nich substancji, które będą oddziaływać na uzupełnienie wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here