Wiosenne porządki – od A do Z

Wiosna jest doskonałym czasem na metamorfozy. Wymiana garderoby, nowa dieta czy też odświeżenie mieszkania. To tylko niektóre rzeczy, za które się zabieramy najczęściej wiosną. Schludne, harmonijne oraz uporządkowane wnętrza są pierwszym krokiem do większych zmian. Jak się wziąć za wiosenne porządki?

Od czego powinniśmy zacząć?


Gdy przystępujemy do porządkowych czynności musimy pamiętać, że podczas sprzątania najważniejsza jest kolejność. Zatem zaczynamy od części górnej mieszkania. Zacznijmy od odkurzenia sufitu, żyrandoli czy też przetarcia wszystkich wiszących szafek. Pamiętajmy, że podczas czyszczenia mebli nie możemy pominąć wnętrza naszych szafek. Wypadałoby je opróżnić, umyć w środku, później na zewnątrz oraz co jest najważniejsze posegregować starannie ich zawartość. Na pewno warto wykorzystywać różnego rodzaju pudełka, organizery czy też koszyki.

wiosenne porządki

Poza sprzątaniem wnętrza, pamiętać warto o kierunku – od okien do drzwi. Najpierw zdejmujemy oraz wrzućmy firanki do prania. W następnym kroku myjemy okna jak i także parapety. Następnie powinniśmy się zabrać za szafki, półki oraz regały. Gdy sprzątamy salon, to nie zapomnijmy o tapicerowanych meblach. Musimy je dokładnie odkurzyć. Jeśli wymaga tego materiał, to także warto je uprać. Do tego celu powinniśmy użyć specjalnych detergentów. Kiedy nasze meble będą schły mamy szansę na wyniesienie na dwór poduszek, dywaników oraz narzut. Należy je wytrzepać oraz kolejno wyprać.

Kolejnym krokiem jest przetarcie ramek obrazów, framug oraz kontaktów. Uporządkujmy wszystkie dokumenty, książki i gazety. Jeśli nasza „góra” już lśni, to możemy się śmiało zabrać za umycie podłogi. Na koniec należy przewietrzyć porządnie pomieszczenie.

wiosenne porządki

Wiosenne porządki – najtrudniejsze strefy

Większość z nas jednak stara się systematycznie sprzątać. Zdarza się jednak, że niektóre zakamarki domowe popadają w zapomnienie oraz niestety daleko im do czystości perfekcyjnej. Może to być na przykład kabina prysznicowa, kuchenka, mikrofala czy też lodówka. Gdy się zabieramy za generalne porządki, to właśnie od nich powinniśmy zacząć.

Nie będzie to start najłatwiejszy, ale pomimo tego warto pomyśleć, że mamy już za sobą to co jest najtrudniejsze. W przypadku kabiny czy też kuchenki, ma to jeszcze inną wielce istotną zaletę. Są to miejsce, które wymagają często środków specjalistycznych do czyszczenia. Podczas gdy zaczną działać detergenty oraz rozpuszczać kamień czy też tłuszcz. My możemy się zająć na przykład porządkowaniem zawartości swoich szafek.

Redakcja malagarderoba.pl