Koszulki Lacoste – ponadczasowa klasyka

Koszulki Lacoste są znaną francuską marką z charakterystycznym logo. Twórca marki tenisista Rene Lacoste nosił pseudonim ”The Alligator”, jego przyjaciel wykonał na jego zlecenie projekt logo marki zielonego krokodyla, który następnie został umieszczony na odzieży. Firma powstała w 1933 wieku, a charakterystyczny wygląd koszulek polo Lacoste nie zmienił się po dziś dzień.

Koszulki z naszywką w kształcie krokodyla

W pierwszej połowie ubiegłego wieku tenisiści grali w strojach, które były mało wygodne, wszystkie koszulki były na długi rękaw, wykonane z nieprzewiewnych materiałów. Rene Lacoste postanowił to zmienić i pokazał się podczas turnieju US Open w koszulce z krótkimi rękawami, którą sam zaprojektował. Początkowo koszulki Lacoste były noszone jedynie przez osoby uprawiające sporty elitarne, takie jak krykiet czy gra w polo. Obecnie oryginalne i dobrej jakości koszulki Lacoste już dawno weszły do klasyki ubioru, marka nie ogranicza się tylko odzieży, produkowane są również różnego rodzaju akcesoria, np. torby i perfumy. Początkowo koszulki produkowane były jedynie w białym kolorze, w chwili obecnej jest około 20 barw, a będzie ich na pewno więcej. Fason koszulek Lacoste pozostał niezmienny, jedynie damskie modele koszulek stały się bardziej dopasowane do sylwetki. Materiał, z którego są szyte koszulki, od początku był surowcem wysokiej jakości, stuprocentowa bawełna zapewnia komfort i swobodę ruchów.

Niezawodne i uniwersalne koszulki Lacoste

Noszenie koszulek gwarantuje wygodę i komfort, dostępne są również różne warianty wykończenia dekoltu. Oprócz wyszczuplającego wariantu V-neck popularne są koszulki z okrągłym wykończeniem dekoltu, charakterystycznym dla casualowego stylu. Monochromatyczna barwa koszulek ożywiana jest przez logo marki pod postacią zielonego krokodylka. Bawełniana koszulka może być noszona przez okrągły rok. Koszulki Lacoste, takie jak np. https://zantalo.pl/pol_m_Odziez-Meska_Koszulki-i-t-shirty-meskie_Lacoste-285.html mogą mieć bardziej dopasowany lub luźniejszy fason, wybór podyktowany jest zazwyczaj indywidualnymi upodobaniami albo kształtem sylwetki. Koszulki tego typu można swobodnie łączyć z innymi częściami garderoby, naturalny materiał optymalnie wentyluje powietrze i ogranicza potliwość skóry. Pielęgnacja koszulek Lacosta nie nastręcza większych trudności, materiał po praniu długo zachowuje kolor i fason. Koszulki w białym, szarym, czarnym i granatowym odcieniu można założyć na co dzień, do pracy czy na spotkanie ze znajomymi, fasony w wyrazistej gamie kolorystycznej lepiej sprawdzą się na okazje o bardziej swobodnym charakterze.

Redakcja malagarderoba.pl