Jak schudnąć po 40 – sposoby

Niemal każdy z nas, przekraczając magiczną 40, zaczyna zastanawiać się, jak zachować zdrowie i kondycję na dłużej. Mimo że ciągle czujemy się młodzi i pełni werwy, zauważamy jednak, że nasze ciała nie pracują już z taką lekkością, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat wcześniej. Jednak na początku nie zwracamy na to uwagi, bo skupiamy się głównie na filarach naszego życia, takich jak praca i rodzina. I jakby w biegu, gdzieś podczas zmagań z codziennością, przybywa nam również kilka, lub czasem kilkanaście dodatkowych kilogramów. Prędzej, czy później stajemy jednak przed lustrem i nie do końca jesteśmy zadowoleni z naszego odbicia. Jednak nie wpadajmy w melancholię. Jak schudnąć po 40?

Potrzebnych jest jedynie parę drobnych zmian naszej życiowej rutyny. I nieco samodyscypliny. Przede wszystkim warto zadbać o swoje ciało tak, jakbyśmy dbali o najcenniejszą rzecz naszej egzystencji. Można to zrobić w trzech łatwych krokach.

jak schudnąć po 40

Jak schudnąć po 40 – nawyki żywieniowe

Po pierwsze – wprowadzić do swojej codzienności zdrowe nawyki żywieniowe. I nie chodzi tutaj o jedną z niezwykle popularnych ostatnio głodówek. Niestety, radykalne diety najczęściej nie spełniają swojego zadania, bo wymagają kompleksowych oraz często kosztownych zmian, które zwyczajnie nie przyjmują się w życiu przeciętnego czterdziestolatka. Dobrze jest zatem znaleźć złoty środek i wprowadzić do naszego menu zdrowe produkty. Załączajmy więc do każdego posiłku świeże warzywa, ograniczmy cukier oraz białą mąkę. Jedzmy owoce zamiast czekoladowych deserów. Pijmy dużo wody i unikajmy alkoholu. Po zastosowaniu tych prostych zasad, bardzo szybko zauważymy ubytek wagi, ale przede wszystkim dużo lepsze samopoczucie.

Aktywność fizyczna

Równie ważne jest zwiększenie aktywności fizycznej. Nie musi to być jednak nic ekstremalnego, naprawdę nie trzeba biegać maratonów. Wystarczy codzienny spacer, pół godziny ćwiczeń rozciągających czy przejażdżka na rowerze. Warto jednak zdecydować się na coś, co sprawia nam przyjemność. W ten sposób gwarantujemy sobie wytrwanie w postanowieniu zmiany, a więc sukces.

jak schudnąć po 40

Jak schudnąć po 40 – odpowiednia ilość snu

Trzecim krokiem do schudnięcia po 40 jest zapewnienie sobie wystarczającej ilości snu. Zdecydowanie warto jest w to włożyć nieco wysiłku. Trzeba mieć bowiem świadomość, że sen jest nie tylko złotym środkiem na uregulowanie metabolizmu, ale również zapobiega depresji i licznym chorobom współczesnego świata.

Jeśli więc naprawdę chcemy schudnąć, zdecydujmy się na te trzy proste zmiany. W ten sposób nie tylko uda się nam pokochać nasze odbicie w lustrze, ale również stać się ludźmi szczęśliwymi. I zdrowymi, a to najważniejsze.

Redakcja malagarderoba.pl