Modne okulary przeciwsłoneczne – jakie wybrać?

Każdy z nas rozumie modę na swój sposób. Dla niektórych to po prostu kilka ubrań, które noszą codziennie, dla innych to sposób na wyrażenie siebie. Jednak moda to nie tylko ubrania, ale także stylowe dodatki, takie jak na przykład kolczyki, biżuteria czy okulary przeciwsłoneczne. Dobranie tych akcesoriów z odpowiednim wyczuciem i smakiem może nadać naszej stylizacji unikatowości i podkreślić najlepsze cechy naszej urody. Jakie są obecnie modne okulary przeciwsłoneczne?

modne okulary przeciwsłoneczne

Modne okulary przeciwsłoneczne – dobór do kształtu twarzy

Na rynku obecnie znajduje się ich bardzo wiele, co może nieco przytłaczać, sklepy zalewają nas ogromem kształtów oprawek, rozmiarów i kolorów. Jak więc wybrać modne okulary przeciwsłoneczne, które podkreślą naszą stylizację i jak przy okazji nie zwariować w trakcie przymierzania kolejnych modeli? Ważnym elementem doboru okularów będzie określenie naszego kształtu twarzy, a tych wyróżnia się kilka podstawowych typów. W pierwszej kolejności powinniśmy więc stanąć przed lustrem i postarać się określić budowę twarzy.

Modne okulary przeciwsłoneczne – twarz okrągła

Jeżeli twarz ma okrągły kształt, który cechuje się miękkimi konturami i widocznymi policzkami, należy wybierać w modelach o wyraźnie zaostrzonych kątach, które spowodują optyczne wyszczuplenie i wydłużenie naszej twarzy. Następnym typem jest twarz owalna, jest to kształt budzący największe pożądanie, a czasem nawet zazdrość! Nic w tym jednak dziwnego, ponieważ taki rodzaj twarzy ma idealne proporcje. Pozwala więc na dobranie przez nas praktycznie dowolnego modelu okularów przeciwsłonecznych. Jedynym faktem na który powinniśmy zwrócić naszą uwagę przy owalnym kształcie jest rozmiar okularów. Zbyt szerokie oprawki mogą skutecznie zaburzyć układ twarzy.

modne okulary przeciwsłoneczme

Twarz trójkątna

Kształt trójkątny to szersze czoło i nieco węższa szczęka zwieńczona wąskim podbródkiem. W tym przypadku należy skupić się na tym, aby okulary miały delikatnie zarysowane oprawki, bądź były kompletnie niewidoczne. Dzięki temu nie podkreślimy nadmiernie górnej części naszej twarzy. Postarajmy się też wybierać między zaokrąglonymi kształtami i unikać oprawek zbyt szerokich, które mogłyby poszerzyć naszą twarz.

Twarz kwadratowa

Jeżeli mamy kwadratowy typ twarzy, skupmy się na zniwelowaniu ostrych kątów w rejonie naszej szczęki. Zaleca się więc oprawki zaokrąglone. Dobrze sprawdzą się okulary nieco szersze, okrągłe i owalne. Dzięki temu uda nam się nieco zatuszować ostro zarysowany kształt szczeki i szerokość twarzy. Nie zaleca się wybierać okularów o kwadratowych oprawkach, gdyż mogą wywołać efekt odwrotny od zamierzonego i tylko uwydatnić charakterystyczne cechy naszej budowy.

Modne okulary przeciwsłoneczne – twarz podłużna

Jeżeli twarz ma kształt podłużny, czy też inaczej nazywany prostokątnym, czyli charakteryzuje się wąską buzią i okrągłą żuchwą, to wybór oprawek, na którym powinniśmy się skupić będzie podobny jak w przypadku kwadratowej twarzy. Powinniśmy szukać oprawek okrągłych i owalnych, ten typ okularów przeciwsłonecznych pozwoli nieco poszerzyć i nadać kształt wydłużonemu kształtowi twarzy.

Wiesz już jakie oprawki wybrać w zależności od budowy Twojej twarzy. Teraz możesz spokojnie przejść do kolorów! Tutaj jednak wszystko zależy od Twojego upodobania, wyczucia i potrzeb.

Redakcja malagarderoba.pl