Jak dobrać wygodne szpilki?

Należy mieć świadomość, że wybranie szpilek jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie chodzi bowiem w tym przypadku tylko i wyłącznie o wygląd, ale również o fakt, by wspomniane obuwie doskonale prezentowało się na stopie. Niezwykle istotne będą również takie cechy szpilek, jak wygoda czy bezpieczeństwo. Jak dobrać wygodne szpilki?

jak dobrać wygodne szpilki

Dobranie właściwego rozmiaru

Odpowiedni rozmiar szpilek jest bardzo istotną kwestią. Należy mieć świadomość, że zbyt małe szpilki to nie tylko i wyłącznie zdecydowanie mniejszy komfort w trakcie chodzenia, ale także znacznie większe ryzyko powstania haluksów, czyli zmian na palcach, które niezwykle trudno jest wyleczyć. Warto również zaznaczyć, że zbyt duże obuwie przyczyni się do sytuacji, że kobieta nie będzie czuła się komfortowo.

Przedstawicielki płci pięknej muszą mieć świadomość, że wtedy szpilki mogą zsunąć się z nogi w najmniej spodziewanym momencie. Może to oczywiście doprowadzić do upadku kobiety. Czym zatem koniecznie powinno się sugerować przy wyborze właściwego rozmiaru omawianych szpilek?

Świetnym rozwiązaniem będzie założenie szpilek, a następnie przejście się po sklepie przynajmniej kilka razy. Dzięki temu przedstawicielka płci pięknej będzie w stanie dokonać weryfikacji czy wybrała właściwy rozmiar. Podczas próbnego chodzenia należy także zwrócić szczególną uwagę czy stopa przypadkiem nie wpadnie w głąb buta. Zalecane jest także kierowanie się bardzo istotną zasadą, że szpilki powinny być przynajmniej 1 cm dłuższe w porównaniu do stopy.

jak dobrać wygodne szpilki

Jak dobrać szpilki na wiosnę – Obcas

Oczywiście zdecydowana większość kobiet przynajmniej raz w życiu widziała zdjęcia celebrytek lub modelek, które idą na bardzo wysokich szpilkach. Należy mieć jednak świadomość, że obecnie zdjęcie można bez żadnego problemu przerobić w programach graficznych.

Warto również zaznaczyć, że stopy gwiazd są przyzwyczajone do wspomnianego rodzaju obuwia. Kobietom rekomendowane jest postawienie przede wszystkim na bezpieczeństwo oraz wygodę. Warto tym samym unikać cienkich, a także stosunkowo wysokich obcasów. Jest to bardzo istotne przede wszystkim wtedy, gdy przedstawicielka płci pięknej zaopatruje się w omawiane szpilki dopiero po raz pierwszy w życiu. Należy mieć świadomość, że idealny obcas powinien być umiejscowiony na środku pięty. Zalecane jest również, by był odchylony od kąta prostego, w ten sposób możliwe będzie poprawienie stabilności butów. Rekomendowana wysokość wynosi od 5 do 8 cm.

Jak dobrać szpilki na wiosnę? – Zadbaj o wygodę i komfort

Koniecznie należy wiedzieć, że zakup szpilek, które będą doskonale się prezentowały, a także świetnie nosiły nie powinien kłócić się ze zdrowy, rozsądkiem. Przedstawicielki płci pięknej powinny bowiem koniecznie dbać o komfort swoich stóp. W jaki zatem sposób można tego dokonać?

Rekomenduje się jest przede wszystkim kupowanie butów z dobrego jakościowo materiału. Powinien on koniecznie zapewniać nie tylko i wyłącznie lekkość, ale również przewiewność. Można również zdecydować się na zakup szpilek posiadających poduszki. Może to bowiem zminimalizować ewentualny dyskomfort w okolicach pięty i śródstopia.

Redakcja malagarderoba.pl