Modne dodatki na wiosnę – co będzie modne w 2022?

Świat mody absolutnie nie jest niczym stałym. Zmienia się on średnio co sezon, dzięki czemu każdego roku może nam zaproponować zupełnie inne rzeczy do ubrania – takie, których wcześniej w sklepach w ogóle nie było albo które występowały w nich w zupełnie innej formie. Co takiego założymy więc na siebie już za kilka miesięcy? Jakie modne dodatki na wiosnę trafią i do sklepów, i do naszych szaf? Na pewno będą to dodatki stylowe. Główną rolę odegrają w nich… frędzle!

Spis treści:

  • Modne dodatki na wiosnę – frędzle
  • Kwiatowe aplikacje na torbach i butach
  • Duże, ozdobne klamry do włosów
modne dodatki na wiosnę

Modne dodatki na wiosnę – frędzle

Frędzle zawsze do nas powracają, choć nie zawsze w identycznym wydaniu. Dawniej zarezerwowane wyłącznie dla miłośników stylu boho szybko stały się tak stylowym dodatkiem, że są już noszone przez wszystkich. Na dobre zagościły się w świecie mody i to one będą najbardziej widoczne w modzie wiosennej przygotowanej z myślą o sezonie 2022. Projektanci tym razem postawili na lekkość. Zamiast obciążać dodatki grubymi i masywnymi frędzlami, przyozdobili je tymi cieniutkimi i delikatnymi, które subtelnie zwisają z torebek, plecaków, a nawet i butów. Modne dodatki na wiosnę wypełnione frędzlami wyjątkowo przypadły już do gustu wszystkim trendsetterkom mody. Nie muszą być jednak noszone wyłącznie na wybiegach. Spokojnie sprawdzą się również w życiu codziennym.

Tak naprawdę moda na frędzle będzie utrzymywać się znacznie dłużej, nie tylko podczas wiosny. Już teraz projektanci powoli myślą o letnim sezonie, tworząc efektowne wiklinowe kosze pokrywane długimi i wymyślnymi strzępkami. Taki dodatek idealnie sprawdzi się na plaży. Świetnie będzie wyglądać w połączeniu z pareo.

Kwiatowe aplikacje na torbach i butach

Kwiatowe motywy to klasyka wiosennych dodatków, jednak w 2022 roku kwiatowe aplikacje zdobią nie tylko ubrania, ale także torby i buty. Kolorowe kwiaty na neutralnym tle lub delikatne hafty to doskonałe rozwiązanie, aby dodać romantyzmu i świeżości do każdej stylizacji.

Duże, ozdobne klamry do włosów

Wiosną 2022 roku klamry do włosów wracają do łask, a te duże, ozdobne to absolutny hit. Kolorowe, zdobione kamieniami czy perłami klamry stanowią zarówno praktyczny, jak i efektowny dodatek. Włosy zaczesane do eleganckiego koca lub luźno upięte, zdobione kolorową klamrą, to propozycja idealna na cieplejsze dni.

Redakcja malagarderoba.pl