Jak zaoszczędzić miejsce w szafie? – garść pomysłów

Wspaniale byłoby mieć rozległą i okazało garderobę z mnóstwem miejsca na piękne wyeksponowanie wszystkich swoich ubrań i innych rzeczy. Niestety w praktyce na taki luksus mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Większość ludzi ma w swoich domach po prostu Jedną szafę, którą na szczęście można doskonale zorganizować i dzięki temu uzyskać więcej miejsca na prawidłowe przechowywanie rzeczy. Wiosna to doskonały moment na ogarnięcie swojej szafy. Na pytanie o to jak zaoszczędzić miejsce w szafie odpowiedź znajduje się poniżej.

jak zaoszczędzić miejsce w szafie

W jaki sposób zaoszczędzić miejsce w swojej szafie? Czyli wielkie wiosenne porządki i przegląd garderoby


Nie da się inaczej zaoszczędzić miejsca w swojej szafie jak poprzez zaangażowanie w porządki. Pierwszy krok to między innymi dokonanie prawdziwego przeglądu rzeczy w garderobie i wyselekcjonowanie z nich tych, których już się nie używa. Tak naprawdę w szafie każdego z nas znajduje się mnóstwo takich rzeczy i zwyczajnie nie trzeba ich żałować podczas pozbywania się. Im mniej ubrań w szafie, jednak bardziej dopasowanych do stylu życia i preferencji, tym tak naprawdę mniej czasu traconego między innymi na tworzenie stylizacji do pracy i na co dzień. W jaki sposób dokonać selekcji wśród ubrań? Na pierwszy rzut należy wybrać ubrania zniszczone, zbyt małe, rzeczy totalnie niedopasowane do stylu życia. Następnie należy pozbyć się ubrań nie noszonych od dłuższego czasu dzięki temu w szafie od razu zrobi się bardziej przestronnie.

jak zaoszczędzić miejsce w szafie

Ubrania na wieszakach


Niezawodny sposób na zaoszczędzenie miejsca w szafie to umieszczenie wszystkich ubrań na wieszakach. Najlepiej kupić sobie wieszaki jednego typu, dzięki czemu szafa będzie wyglądała też po prostu schludniej. Bardzo ładnie prezentują się wieszaki wykonane z drewna, ale zajmują one odrobinę więcej miejsca. Inna opcja to wieszaki plastikowe. Ubrania należy wieszać schludnie na wieszakach i między innymi segregować je kolorystycznie lub zgodnie z typem ubrania. Dzięki temu w szafie łatwiej będzie się ogarnąć i znaleźć dany element garderoby. Jeżeli chodzi o szafę z półkami do składania ubrań w kostkę, to tutaj trzeba po prostu regularnie trzymać porządek i odkładać ubrania na miejsce. Najlepiej układać je również zgodnie z przeznaczeniem trzymając na przykład na jednej półce swetry, a na innej koszulki bawełniane. W ten sposób w szafie zapanuje większy porządek i będzie się ją z większą chęcią otwierało. Na uporządkowanie szafy Czasami wystarczy tak naprawdę przeznaczyć tylko jedno popołudnie i po sprawie.

Redakcja malagarderoba.pl