Jaki garnitur będzie odpowiedni dla świadka weselnego?

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że to głównie kobiety stoją przed poważnym dylematem dotyczącym tego, jak się ubrać na uroczystą okazję. W rzeczywistości również panowie poświęcają czasem sporo czasu na wybór idealnego stroju. Szczególnie świadkowie weselni powinni zastanowić się z odpowiednim wyprzedzeniem, jak chcą się prezentować, by podkreślić rangę wydarzenia i zarazem dopasować się do danej uroczystości. Jakie garnitury męskie są polecane dla świadków?

Dress code na weselu

Wbrew pozorom wesele weselu nierówne. Wiele zależy od tego, w jakim stylu jest zaplanowana uroczystość, czy samo zawarcie związku małżeńskiego odbywa się w kościele, czy w urzędzie stanu cywilnego. Dlatego też garnitury męskie wybierane przez świadków mogą znacząco się od siebie różnić. Dobrą strategią jest przeprowadzenie rozmowy z przyszłym państwem młodym. Warto wówczas spytać, czy podczas zabawy weselnej obowiązuje jakiś dress code, czy może panuje pełna dowolność pod względem wyboru stroju.

W kwestii świadków dużą rolę odgrywa to, jak prezentuje się stylizacja pana młodego. Przykładowo, jeśli decyduje się on na frak lub smoking, to również i świadek może wystąpić w takim wydaniu. W przypadku, kiedy przyszły małżonek decyduje się na klasyczny garnitur, jego drużba powinien się pod tym względem dostosować.

Jaki powinien być kolor garnituru weselnego?

Jeśli zajrzymy na dowolny sklep internetowy z odzieżą, gdzie sprzedawane są również garnitury męskie, odkryjemy, że obecnie projektanci nie ograniczają się w żaden sposób, również pod kątem kolorystycznym. Dobrze jest jednak pamiętać, że bardziej ekstrawaganckie opcje – np. marynarki w odcieniach fioletu – mogą nie być mile widziane przez innych gości weselnych. Świadek pana młodego jest jedną z ważniejszych osób na sali, wobec czego jego prezencja musi być absolutnie nienaganna.

Garnitur świadka może być dopasowany do garnitury pana młodego również w zakresie koloru. Mile widziane są czerń, granat, grafit, ciemny brąz lub ciemny niebieski. Zdarza się, że mężczyzna biorący ślub decyduje się na białą marynarkę i spodnie. W tym przypadku taki wybór nie jest przeznaczony dla świadka – ogólnie przyjętą zasadą jest unikanie zbyt jasnej kolorystyki.

Krój marynarki ślubnej

Odwiedzając sklep internetowy z odzieżą, warto sprawdzić, czy upatrzony przez nas garnitur jest wykonany z wysokiej jakości materiału, który będzie odporny na zagniecenia i jednocześnie zapewniał stałą cyrkulację powietrza. Dzięki temu jako starości weselni będziemy się czuć komfortowo. Drugą kwestią jest zdecydowanie krój marynarki. Dla świadków polecane są modele jednorzędowe, i to nawet w przypadku, kiedy pan młody zdecydował się na wariant dwurzędowy.

Najczęściej wybieranym krojem marynarek na wesela i inne ważne uroczystości jest slim fit. Wiele zależy jednak od budowy ciała konkretnej osoby. Po fason slim fit sięgają głównie panowie o wysportowanej, wyrzeźbionej sylwetce, którzy chcą podkreślić swoją figurę. Mężczyźni, którzy woleliby ukryć niektóre mankamenty, np. odstający brzuch, powinni się raczej zdecydować na krój regular fit.

Jak poprawnie dobrać dodatki do garnituru weselnego?

Jest dość oczywiste, że świadek w żadnym wypadku nie powinien przyćmić pana młodego. Dlatego też, kiedy zaglądamy na sklep internetowy z odzieżą, warto ostrożnie dobierać wszelkie dodatki i ozdoby. Bardziej ekstrawaganckie spinki do mankietów czy krawatu zdecydowanie lepiej pozostawić dla świeżo upieczonego męża. Drużba powinien kierować się głównie prostotą i elegancją.

Świetnym uzupełnieniem stroju dla świadka będzie przypinka z kwiatów nawiązująca do wiązanki panny młodej. Dodatkowo w dobrym guście będzie założenie klasycznego, eleganckiego zegarka – to ponadczasowy element, który jeszcze bardziej podkreśli formalność stroju.

Istotną rolę odgrywa także pewna kwestia: krawat czy mucha? Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, pamiętajmy o tym, by trzymać się stonowanej kolorystyki. Rzucające się w oczy wzory czy neonowe kolory nie są mile widziane na takich uroczystościach jak wesele.

Redakcja malagarderoba.pl