Jak czesać kręcone włosy?

Jako posiadaczka kręconych włosów pewnie wielokrotnie musiałaś się już męczyć z ich rozczesywaniem. Nic w tym dziwnego. Włosy kręcone czy nawet lekko falowane są zwykle bardzo oporne na wszelkiego rodzaju zabiegi stylizacyjne, w tym także i na najzwyklejsze czesanie. Jeżeli wciąż nie umiesz ich ujarzmić, mimo iż zainwestowałaś w porządne kosmetyki do włosów kręconych, najprawdopodobniej coś wciąż robisz źle. Być może np. czeszesz je… na sucho!

A włosy kręcone oraz falowane zawsze należy czesać tylko i wyłącznie na mokro. W momencie, gdy one wyschną, raczej nie zdołasz już ich w żaden sposób ujarzmić. Zależy to również od typu skrętu. Inaczej zachowują się bowiem włosy delikatnie pofalowane, a inaczej te, które przypominają wygięte spiralki. Niezależnie jednak od typu tego skrętu zawsze bezpieczniej postąpisz, gdy rozczeszesz włosy na mokro. Dzięki takiej technice na pewno ich nie połamiesz i nie doprowadzisz do rozdwajania się końcówek. Nie będziesz też musiała specjalnie szarpać się ze swoimi włosami, co mogłoby doprowadzić do ich wypadnięcia.

Jeżeli jednak twoje włosy nie są jakoś specjalnie mocno zakręcone, a jedynie lekko się falują lub nie są zupełnie proste, możesz spróbować rozczesać je na sucho – rób to jednak ostrożnie i powoli. Pamiętaj też, że do pielęgnacji pasm potrzebne ci są nie tylko specjalistyczne kosmetyki do włosów kręconych, ale też i odpowiednie narzędzia. Zwykłym grzebieniem raczej nie rozczeszesz dobrze ani fal, ani loków. Potrzebujesz bowiem specjalnej szczotki, która nie będzie nadmiernie ingerować w strukturę włosa.

tricologica.pl

Redakcja malagarderoba.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.