Dlaczego warto wybierać stroje kąpielowe dwuczęściowe?

Kobiety, jak co roku, stoją przed dużym problemem, jakim jest wybór stroju kąpielowego na wakacje. Obecnie mogą one wybrać strój kąpielowy jednoczęściowy lub strój kąpielowy dwuczęściowy. Bardzo często na ten pierwszy decydują się kobiety, które mają nadwagę bądź tak zwaną oponkę na brzuchu. Dlaczego, pomimo tego, warto decydować się na stroje kąpielowe dwuczęściowe? Odpowiadamy.

Wygoda przede wszystkim

Stroje kąpielowe jednoczęściowe zostały stworzone z myślą o osobach, które trenują pływanie. Osiągnięcie w tym sporcie jak najlepszych wyników zależy również od stroju, który będzie amortyzował opór, jaki daje woda. Dobrze dobrany strój to w tym przypadku gwarancja sukcesu, niemniej jednak jadąc na wakacje wcale nie musimy wybierać strojów jednoczęściowych. Powodem jest przede wszystkim fakt, iż są one na dłuższą metę niewygodne. Dodatkowy materiał często sprawia, że jest nam jeszcze goręcej, a co więcej często dodatkowa warstwa materiału utrudnia równomierne opalanie. Przez to wracamy z wakacji z białym paskiem na brzuchu oraz na plecach. Tego problemu nie mamy, gdy wybieramy stroje kąpielowe dwuczęściowe. Składają się one z majtek oraz biustonosza w różnych odmianach. Pozwalają niemalże całkowicie opalić ciało, na czym przecież bardzo nam zależy podczas urlopu.

Każda kobieta jest idealna

Dlaczego więc tak często rezygnujemy z wyboru stroju kąpielowego dwuczęściowego? Głównym powodem są, niestety, kompleksy. Wiele kobiet borykających się z nadwagą, oponką na brzuchu lub takich, które niedawno urodziły dziecko, woli nie pokazywać się na plaży czy na basenie w stroju kąpielowym dwuczęściowym. Tymczasem często zdarza nam się zapomnieć, że przecież każda kobieta ma pewne mankamenty urody, lecz w gruncie rzeczy wszystkie jesteśmy idealne. Co więcej, stroje kąpielowe dwuczęściowe można zestawiać w taki sposób, że ukrycie pewnych wad figury będzie bardzo proste. Możemy zdecydować się na przykład na majtki modelujące lub biustonosz push-up. Dzięki temu będziemy mogły podkreślić swoje atuty, zamaskować natomiast wady. Jak wybrać idealny strój kąpielowy dwuczęściowy dla siebie? Najprościej byłoby udać się do sklepu, w którym obsłuży nas profesjonalista znający się na doborze ubrań oraz bielizny. Podpowie, jaki strój wybrać w naszym przypadku. Obecnie wiele sklepów oferuje możliwość mieszania góry i dołu z różnych zestawów, dzięki czemu jeszcze łatwiej jest dobrać strój doskonale nam pasujący. Wystarczy tylko poszukać, a każde kobieta znajdzie coś dla siebie i swojej figury. 

Redakcja malagarderoba.pl