Marynarki damskie – jak je nosić i z czym zestawiać?

Marynarki damskie to bardzo szeroki temat – można je łączyć z różnymi innymi elementami stylizacji i jeśli tylko będziemy trzymać się paru prostych zasad, z całą pewnością uda nam się stworzyć świetny look. Jedno jest pewne – marynarki dawno wyszły już z biurowych korytarzy i można ich używać także w stylu codziennym. Jakie spodnie damskie wybrać do marynarki? Czy spódnica lub sukienka również będą wyglądały korzystnie z marynarką? Dowiesz się z tego artykułu!

Marynarki damskie na co dzień – jak je nosić?

Chcąc dobrze nosić marynarki damskie na co dzień, musimy przede wszystkim pamiętać o tym, co odróżnia odzież bardziej formalną od tej codziennej. Jest to materiał oraz wzór. Im bardziej elegancki ma być nasz strój, tym większą prostotę powinnyśmy zachować, zarówno jeśli mówimy o kolorach, jak i krojach.

Oznacza to, że codzienne marynarki damskie będą cechowały się przeszyciami w innych barwach niż reszta ubrania, wzorkami typu krata lub linie czy nieformalnym, grubym materiałem. Wszystkie te propozycje świetnie nadadzą się dla każdej z nas, która chce wprowadzić do swojej codziennej stylizacji nieco więcej elegancji, jednocześnie zachowując jej mało formalny charakter.

Marynarki w eleganckim wydaniu – jakie wybrać i z czym je zestawiać?

Jak nietrudno się domyślić, eleganckie marynarki damskie będą dokładnym przeciwieństwem ubrań mniej formalnych – będą raczej jednolite, utrzymane w stonowanym kolorze i uszyte z lekko błyszczącego materiału. Z czym zestawić tego typu okrycie, by zawsze wyglądać dobrze?

Strzałem w dziesiątkę mogą się okazać eleganckie spodnie damskie – świetnym przykładem są tutaj cygaretki. Jeśli nasza stylizacja ma mieć charakter półformalny, dobrze sprawdzą się również ciemne jeansy. Czy spódniczka także będzie dobrym wyborem? Zdecydowanie tak – wiele Pań wręcz kocha takie połączenie i wygląda w nim bardzo korzystnie.

Marynarka plus… kilka stylizacji!

Naszą pierwszą propozycją stylizacji opartej o marynarkę będzie klasyczna opcja – czarna, półformalna marynarka w połączeniu z białą bluzką i ciemnymi spodniami damskimi. To bardzo stonowane i eleganckie połączenie, które jednak ma na tyle uniwersalny charakter, że bez problemu będziemy mogły pojawić się w podobnej stylizacji także w biurze.

Druga propozycja będzie bardzo na czasie – za oknami powoli pojawia się już zima, co wymusza na nas noszenie dużo cieplejszych ubrań. Wcale nie oznacza to jednak, że nie mogą być one stylowe – możemy postawić na beżową marynarkę w kratę, połączoną z jasnym swetrem i jeansami. Nie jest to absolutnie formalny look, ale z całą pewnością zapewni nam odpowiedni komfort termiczny, niezależnie czy wybieramy się na obiad do restauracji z rodziną, czy weekendowy wypad na miasto z przyjaciółkami.

Jak widać po powyższych przykładach, spodnie damskie i marynarki można ze sobą łączyć na bardzo dużo różnych sposobów. Jeśli tylko zastosujemy się do paru prostych zasad, będziemy mogły być pewne, że nasza stylizacja wypadnie bardzo dobrze, a my będziemy się w niej czuły jak ryby w wodzie.

Redakcja malagarderoba.pl