Garderoba w stylu minimalistycznym

0
129

Minimalizm jest trendem kształtującym się na przestrzeni ostatnich lat, odrzuca on konsumpcyjny styl życia i pogoń za ciągłym nabywaniem nowych dóbr materialnych. Przejawia się dążeniem do jak najlepszego zagospodarowania naszej przestrzeni życiowej, przy użyciu jak najmniejszej ilości rzeczy. Oprócz minimalistycznych domów i mieszkań, charakteryzujących się dobraniem idealnych rozwiązań na niewielkich przestrzeniach, coraz bardziej popularny staje się minimalizm w naszych w szafach. Pozwala on pozbyć się nadmiaru nagromadzonych ubrań, których nie używamy, a także zacząć robić bardziej przemyślane i świadome zakupy ubraniowe.

Od czego zacząć zmiany?


Aby wprowadzić minimalizm w garderobie, musimy zacząć od poważnych porządków. Jak zawsze, każde przedsięwzięcie zaczynamy… od głowy. Chodzi o to, by uświadomić sobie ile z naszych ubrań tak naprawdę nosimy, okazuje się bowiem, że często aż osiemdziesiąt procent naszej garderoby stanowią niepotrzebne i nieużywane ciuchy. Gdy już podejmiemy decyzję o wprowadzeniu minimalizmu w garderobie, powinniśmy od razu przystąpić do działania.
Zastanówmy się w jakim stylu czujemy się najlepiej i pod tą decyzję wykonujmy porządki w szafie. Ubrania najlepiej podzielić na trzy kategorie: do pierwszej zaliczamy te ubrania, w których często chodzimy i które na pewno pasją do naszego stylu; do drugiej ubrania co do których jeszcze się wahamy; natomiast trzecia kategoria to ubrania, których nie nosimy i chcemy się ich pozbyć z naszego życia. Ubrania z pierwszej kategorii starannie odkładamy do szafy, natomiast rzeczom z kategorii drugiej dajemy jeszcze miesiąc czasu. Spakujmy je w worki lub kartony i odłóżmy w kąt, a jeśli przez miesiąc czasu nie będziemy mieć ochoty i potrzeby ich zakładania, powinniśmy postąpić z nimi tak samo jak z rzeczami ostatniej kategorii. Czyli po prostu pozbywamy się ich z mieszkania lub domu, możemy to zrobić na kilka sposobów: najmniej ekonomiczną i ekologiczną metodą jest wyrzucenie ich do śmieci, inną opcją jest ich sprzedaż, a jeszcze inną oddanie ubogim i potrzebującym.


Musimy jednak uważać, aby nie wpaść w błędne koło i na miejsce ubrań, których z takim trudem udało nam się pozbyć, nie kupować nowych rzeczy, które znów zapełnią nam szafę i będą w niej leżakować nieużywane. Szczególnie niebezpieczne są w takim wypadku promocje, które kuszą okazjami i niskimi cenami. Przed każdym zakupem zastanówmy się zawsze dwa razy, czy na pewno potrzebujemy danej rzeczy i czy będziemy ją nosić chociaż raz na dwa tygodnie. Jeśli nie, to naprawdę możemy odpuścić sobie zakup kolejnego podkoszulka czy pary spodni lub bluzeczki.

Jakie ubrania powinny znaleźć się w minimalistycznej szafie?


Są takie ubrania, które każda minimalistyczna szafa powinna zawierać. Możemy je dopasować właściwie do każdego stylu i z pomocą kilku innych dodatków tworzyć ciekawe stylizacje, na różne okazje. Z pewnością możemy zaliczyć do nich klasyczne jeansy o dopasowanym do naszej figury kroju, białą oraz czarną koszulę, sukienkę małą czarną, klasyczne szpilki czy jednolite topy.


Pamiętajmy, że dzięki wprowadzeniu zasad minimalizmu w naszej garderobie, łatwiej będzie nam wprowadzić jego zasady również w innych dziedzinach życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here